Rejsy Norwegia

REJSY W NORWEGII

Zapraszamy na rejsy turystyczno-szkoleniowe w Norwegii i w Cieśninach Bałtyckich.

Kiedy odbędzie się rejs?

Nasz rejs będzie się składał z dwóch etapów:

 • 3-10 X planowana trasa:Bergen-Hardegenfjord-Fekkefjord-Egersund-Geteborg
 • 10-18 X planowana trasa: Geteborg-Helsingoer-Kopenhaga-Falsterboe-Hasle-Kołobrzeg

Etap pierwszy, to możliwość zobaczenia pięknego Bergen, zorzy polarnej i kilku fiordów. W jednym z nich-Flekkefjordzie. Dodatkową atrakcją jest wycieczka drezynami po  zboczach gór okalających fiord. Rejs zakończy się w Geteborgu, jednym z największych i ciekawych miast skandynawskich.

Etap drugi, to żegluga przez ruchliwe i urozmaicone wody cieśnin duńskich. Naszą przygodę zaczniemy w Geteborgu, skąd skierujemy się do Helsingborga. W tym uroczym szwedzkim porciku warto spędzić kilka godzin. Jest to największe zwężenie Bałtyku i chyba też największe natężenie ruchu. Punkty obowiązkowe, to:

 • wycieczka promem do legendarnego zamku Hamleta Kronborg (Elsynor)
 • wizyta w portowej saunie

W drodze do Polski nie może zabraknąć spotkania z kopenhaską syrenką. Wielka, kosmopolityczna stolica Królestwa Danii każdemu może zaproponować coś interesującego. Po odpoczynku w Kopenhadze ruszymy w dalszą drogę, zapewne znowu przez szwedzie wody-Falsterbokanalen, który znacznie skraca drogę. Przed zakończeniem rejsu staniemy na popas w jednym z portów Bornholmu, zapewne będzie to Hasle. W pobliżu wędzarnia śledzi i wypożyczalnia rowerów.

Rejs zakończymy w największym polskim kurorcie, czyli w Kołobrzegu.

Trasa rejsu zależeć będzie oczywiście od pogody, preferencji załogi, a ostateczna decyzja zawsze należy do kapitana.

Na jakim jachcie odbędzie się rejs?

Popłyniemy jachtem Sifu of Avon, typu BruceRoberts44. Jest to stalowa, “pancerna” jednostka, która potrafi zmierzyć się z każdymi warunkami na morzu. Z pewnością jest to dobry wybór na jesienny rejs po wodach Północnej Europy.

Jaki jest koszt udziału w rejsie?

Cena pierwszego etapu wynosi 1200 zł, a drugiego 1350.

Koszt zawiera:

 • koję (łóżko) na jachcie
 • podstawowe szkolenie
 • opiekę kapitana

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu i powrotu z rejsu
 • wyżywienia
 • paliwa
 • opłat portowych
 • wydatków własnych

Na pokrycie kosztów wyżywienia, paliwa i opłat portowych osoba wskazana przez kapitana pobiera składkę do kasy jachtowej w wysokości ok. 100 euro od osoby.

Czy do udziału w rejsie potrzebne jest wcześniejsze doświadczenie?

Nie, wcześniejszy udział w rejsach morskich ani patent żeglarski nie są wymagane, chociaż oczywiście będą mile widziane. Poza kapitanem na pokładzie będa inne osoby z doświadczeniem i potrzebnymi uprawnieniami.

Jak dolecieć na rejs w Norwegii?

Do Bergen 3 X można dolecieć bezpośrednio z kilku miast polskich w cenach 50-150 zł! Podobnie wygląda kwestia przelotu do i z Geteborga. W razie potrzeby pomagamy znaleźć dogodne połączenia lotnicze.

Jak zapisać się na rejs?

Wystarczy napisać e-mail: kyma.kursy@gmail.com

albo zadzwonić: +48516016323, +48792087797