Rejs sylwestrowy we Włoszech!

Nowy Rok w Watykanie albo w Koloseum? A dlaczego nie! Zapraszamy na rejs sylwestrowy we Włoszech kultowym jachtem Trygław!

 • 1-8.01.2024

Na jakim jachcie odbędzie się rejs?

Do słonecznych, klasycznych klimatów południa Włoch idealnie wręcz będzie komponował się nasz Trygław. Jest to wyjątkowy jacht zaprojektowany i zbudowany z myślą o regatach i turystyce pełnomorskiej. Dzięki dużej szerokości i wysokości kadłuba zapewnia sporo miejsca w swym wnętrzu. Wyposażony jest we wszystko, czego potrzeba załodze, a nawet więcej. Armator dba o doskonały stan techniczny jednostki. Trygław to jacht szybki, wygodny, a przede wszystkim bezpieczny. Jego rasowe kształty przyciągają wzrok  wszystkich żeglarzy.

Jaka jest planowana trasa rejsu?

Nasz rejs sylwestrowy rozpocznie się i zakończy w Blue Dolphin Marina w Fiumicino (Rzym). Trasa zależeć będzie głównie od pogody i preferencji załogi. Zasadniczo możliwe są dwa warianty:

I. Sardynia-Korsyka-Ciesnina Bonifaccio

Wymaga przejścia otwartym morzem ok. 120 mil w jedną stronę. Jeżeli jednak pogoda pozwoli, a załoga wyrazi ochotę, to czeka nas:

Olbia – brama Sardynii

Bonifaccio – najpiękniejszy naturalny port na Morzu Śródziemnym

La Maddalena – Karaiby Morza Śródziemnego

II. Wyspy Poncjańskie – Gaeta – Formie – Neapol

Capri – legendarną wyspę, ikonę włoskiej turystyki 

Wyspy Liparyjskie – przepiękne, wysokie wyspy pochodzenia wulkanicznego

Ischia – pierwsza grecka osada w Italii (tzw. Wielka Kolonizacja Grecka)

Proporcje czasu spędzanego w uroczych marinach, postojach na kotwicy w zacisznych zatoczkach czy wypraw w głąb interioru do czasu żeglugi na morzu zależeć będą od oczekiwań załogi i pogody.

Na jakie atrakcje można liczyć w czasie rejsu?

Nasze włoskie rejsy będa miały charakter zdecydowanie turystyczny. Oczywiście możliwe będzie szkolenie zarówno podstawowe jak i bardziej zaawansowane, ale tylko dla zainteresowanych żeglarzy. Nasze rejsy w słonecznej Italii, to:

 • piękna, słoneczna pogoda
 • łagodne warunki wiatrowe i małe fale
 • małe przeloty między portami
 • możliwość odwiedzenia wielu atrakcji turystycznych
 • kąpiele słoneczne i pływanie w morzu
 • niezapomniane wschody i zachody słońca
 • włoska kuchnia i włoskie wino

Żeglarstwo, to także niezwykła atmosfera panująca na pokładzie jachtu. Załoga, to zwykle grupa przyjaciół lub potencjalnych przyjaciół, których łączy wspólna pasja. Żeglarze, to ludzie zdecydowani, odważni, a na dodatek łatwo nawiązują znajomości i poczucie humoru nie jest im obce. Nic zatem dziwnego, że syreny (nie tylko te na morzu) wykazują dla nich żywe zainteresowanie. Kto by nie chciał być żeglarzem?

Jaka jest cena rejsu?

Udział w rejsie kosztuje 1750 zł. Cena zawiera:

 • czarter
 • ubezpieczenie
 • podstawowe szkolenie

Dodatkowo kasa jachtowa na pokrycie wydatków:

 • wyżywienie
 • opłaty portowe
 • paliwo

w wysokości ok. 80-100 euro od osoby pobierana jest zwyczajowo przez II oficera i rozliczana na zakończenie rejsu. Kapitan nie partycypuje w kasie jachtowej.

Jak dotrzeć do Włoch i z nich wrócić?

Do Fiumicino jest wiele dogodnych i tanich połączeń lotniczych z Polski. W razie potrzeby służymy pomocą w wyszukiwaniu lotów.

Kto poprowadzi rejs?

Rejs sylwestrowy poprowadzi Bogdan Sobiło, żeglujący po morzu od wielu lat, a z Trygławem związany na od dawna. Nie śpiewa (ale to naprawdę dobrze), nie gra na gitarze (jeszcze lepiej), a ostatnimi laty napotkał Syrenę, która skutecznie go zniewoliła. Na szczęście jednak pływać nie zabroniła (jeszcze). Kapitan gdera umiarkowanie, manewruje całkiem dobrze, na żeglarstwie zna się nawet nieźle. Ku zadowoleniu (nie zawsze całej) załogi lubi “mieszać w garach”.