Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłasza dodatkowe egzaminy na Świadectwo Operatora Łączności Bliskiego Zasięgu (Short Range Certificate – SRC)

Po długiej przerwie w egzaminowaniu spowodowanej ogłoszeniem stanu pandemii covid-19, ogromna rzesza żeglarzy i motorowodniaków stara się zdobyć licencję radiooperatora. SRC jest niezbędne do prowadzenia każdego jachtu morskiego wyposażonego w radiostację VHF DSC. W świetle prawa polskiego i międzynarodowego, licencję radiową może wystawić tylko organ administracji krajowej lub organ przezeń upoważniony. Wynika z tego zatem, że tzw. „certyfikaty kompetencji” wystawiane przez federacje sportowe czy prywatne firmy można „powiesić nad kominkiem”!

Wychodząc na przeciw potrzebom żeglarzy i motorowodniaków zainteresowanych uzyskaniem licencji radiooperatora SRC UKE ogłasza dodatkowe sesje egzaminacyjne także podczas wakacji. Przez cały czas egzaminy odbywają się w ośrodkach: Gdynia, Szczecin i Kołobrzeg, natomiast większość Delegatur UKE nie przeprowadza egzaminów w lipcu i sierpniu.

Wolne miejsca na egzaminach SRC poza Wybrzeżem są aktualnie dostępne:

Wrocław 1 lipca 2022

Warszawa 7 lipca 2022

UKE rejestracja szczegółowa instrukcja zapisów na egzamin UKE SRC.

Aktualne informacje dotyczące egzaminów dostępne są na stronie Urzędu:

Urząd Komunikacji Elektronicznej SRC

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kursy radiooperatora, które prowadzimy na terenie całego kraju.