Termin: 29 VII – 12 VIII 2018

ProwadzącyBogdan Sobiło

Planowana trasa: Trondheim – Bodoe – Lofoty – Tromsoe

JachtBara-Bara

Koszt: 2250 zł od osoby obejmuje: czarter jachtu, usługi skippera.

Sładka do kasy jachtowej  (ok. 10 euro na osobę na 1 dzień), na paliwo, prowiant i opłaty portowe. która zostanie rozliczona na zakończenie rejsu. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej. Każdemu uczestnikowi zaleca się indywidualne ubezpieczenie KL i NW.

Dolot: Połączenia z Polski do Trondheim, Bodoe i Tromsoe obsługują linie: NorwegianWizazairRyanair

Obecnie ceny lotów (tam i z powrotem w przedziale 400-1000zł)

Opis rejsu:

Naszą przygodę z Norwegią rozpoczniemy w Trondheim. Jest to trzecie co do wielkości miasto Norwegii, słynie z bogatej historii, rybołówstwa i wielu festiwali. Kiedy już poznamy najważniejsze atrakcje tego miasta ruszymy na morze. W znacznej części trasa wiodła będzie wśród malowniczych wysp i szkierów. Ważnym etapem będzie dłuższy przystanek na wyspach Lofoty. Słyną one z niezwykłych krajobrazów i łagodnego klimatu, kształtowanego przez ciepły prąd oceaniczny Golfsztrom. Charakterystyczny dla Lofotów prąd zwany Maelstrom został uwieczniony w powieści Juliusza Verne’a 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi, którą czytał w dzieciństwie chyba każdy z nas. Z wielu atrakcji tych wysp warto wymienić:

  • Reine, uznawane w różnych rankingach za najpiękniejsze miejsce w Norwegii
  • A, wioskę o najkrótszej nazwie na świecie
  • Wieloryby, z połowu których miejscowa ludność utrzymywała się przez całe stulecia

O ile czas pozwoli wpłyniemy także w głąb Holandsfiordu, na końcu którego czai się drugi co do wielkości lodowiec norweski – Svartisen.

Rejs zakończymy w Tromsoe, nazywanym słusznie „bramą Arktyki”. Stąd ruszała na Północ większość wypraw polarnych. Poza wizytą w muzeum polarnictwa, warto popatrzeć na miasto i okolicę ze wzgórza Fjellheisen. W Tromsoe, które szczyci się z tego, że ma „najdalej na północ” położony uniwersytet, browar czy „restaurację” Burger King, znajduje się także najdalej na północ położony polski klasztor – Karmelitanki Bose.

 

Norwegia jest krajem, w którym morze omywa podnóża gór. Fiordy, nawet w środku lata zwykle pokryte są śniegiem. Krystalicznie czysta woda roi się od ryb. Dziewicza, nieskażona przyroda, niewielkie zaludnienie i brak masowej turystyki to kolejne atuty tego kraju. Norwegia jest szczególnie interesująca dla żeglarzy – w lecie stabilna pogoda, niespieszna żegluga po fiordach, stosunkowo niewielkie opłaty w portach i marinach, życzliwi ludzie morza. Na Północy  nie spotyka się tabunów turystów, tak typowych dla mórz południowych. Latem średnie temperatury wody i powietrza niewiele różnią się od tych, które występują w Polsce.

Rejs jachtem morskim jest wyjątkową okazją poznania tego pięknego kraju w sposób, jakiego nie zapewnia zorganizowana turystyka. Widoku lodowca od strony morza nic nie zastąpi. Każdy, kto choć raz ujrzał surowe norweskie krajobrazy pragnie tam wrócić.

Udział w naszych rejsach nie wymaga żadnych licencji ani doświadczenia żeglarskiego (choć są one mile widziane). W każdej załodze znajdują się kompetentne  osoby, które wraz z kapitanem bezpiecznie poprowadzą jacht. Od każdego członka załogi wymaga się przede wszystkim umiejętności pracy w zespołu oraz dobrego humoru!

Uwaga!

KYMA nawiązała współpracę z firmą 4Yachts.pl, na jej podstawie właściciele oraz pracownicy mikro, małych i średnich firm mogą uzyskać refundację kosztów udziału w rejsie/szkoleniu organizowanym przez KYMA na poziomie 50-80%!

Szczegóły:

 

https://www.4yachts.pl

Rejsy pod żaglami po norweskich fiordach

Tryglaw2

Norwegia jest krajem, w którym morze omywa podnóża gór. Fiordy, nawet w środku lata zwykle pokryte są śniegiem. Krystalicznie czysta woda roi się od ryb. Czysta, nieskażona przyroda, niewielkie zaludnienie i brak masowej turystyki to kolejne atuty tego kraju. Norwegia jest szczególnie interesująca dla żeglarzy – w lecie stabilna pogoda, niespieszna żegluga po fiordach, stosunkowo niewielkie opłaty w portach i marinach, życzliwi ludzie morza. Na Północy nie spotyka się tabunów turystów, tak typowych dla mórz południowych. Latem średnie temperatury wody i powietrza niewiele różnią się od tych, które występują w Polsce.

Rejs jachtem morskim jest wyjątkową okazją poznania tego pięknego kraju w sposób, jakiego nie zapewnia zorganizowana turystyka. Widoku lodowca od strony morza nic nie zastąpi. Każdy, kto choć raz ujrzał surowe nowreskie krajobrazy pragnie tam wrócić.

Udział w naszych rejsach nie wymaga żadnych licencji ani doświadczenia żeglarskiego (choć są one mile widziane). W każdej załodze znajdują się kompetentne osoby, które wraz z kapitanem bezpiecznie poprowadzą jacht. Od każdego członka załogi wymaga się przede wszystkim umiejętności pracy w zespolu oraz dobrego humoru!

Rejsy odbędą się na jachcie Trygław. Jacht został zbudowany w 1975 roku w Szczecinie jako jednostka regatowa. Dzięki wysiłkowi armatorów i szkutników powrócił do dawnej świetności. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort 9 osobowej załodze. Trygław wyposażony jest w nowe żagle (grot, dwa żagle przednie na rollerach, fok sztormowy i genaker), silnik, plottery z mapami elektronicznymi w kabinie nawigacyjnej i przy stanowisku sternika, locje akwenu, radar, AIS, radio VHF DSC, radiopławę EPIRB, tratwę ratunkową, komplet pneumatycznych pasów asekuracyjnych dla całej załogi. WC i łazienka z ciepłą woda, ogrzewanie. W kambuzie kuchenka gazowa z piekarnikiem, komplet naczyń i sztućców, spiżarnia, lodówka, płyta indukcyjna do przyrządzania posiłków w portach.

Na zakończenie rejsu kapitan wystawia każdemu członkowi zalogi opinię potrzebną do ubiegania się o wyższe stopnie żeglarskie.

Trygław jest jachtem dzielnym, szybkim, komfortowym i wyjątkowo pięknym. Zwraca uwagę w morzu i w każdym porcie. Może być przedmiotem dumy swojej załogi.

 

Termin: 22 sierpnia-3 września

Planowana trasa: Bergen – fiordy – Gdynia (zalezy od warunków pogodowych i preferencji załogi)

Koszt: 1450 zł od osoby obejmuje: czarter jachtu, usługi skippera. Cena nie zawiera dolotu i powrotu oraz paliwa, gazu, wyżywienia i opłat portowych. Koszty te pokryte zostaną ze składki do kasy jachtowej (ok. 10 euro na osobę na 1 dzień), która zostanie rozliczona na zakończenie rejsu. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej.

 

Połączenia z Polski do Bergen obsługują linie: norwegian, wizzair i rayanair. Codziennie loty odbywają się z Krakowa. W wybrane dni także z Warszawy, Gdańska i Wrocławia.