Ładowanie Wydarzenia

Zdjęcie: W. Kuźniak – za zgodą autora, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36451406


Tydzień Średniowiecza: https://www.medeltidsveckan.se/en/

Bałtycki rejs w czasie i przestrzeni, zaczniemy w czwartek 31 lipca wieczorem w Marinie Szafarnia (ul. Szafarnia 6)). Po zaokrętowaniu się, zaprowiantowaniu i wstępnym przeszkoleniu ruszymy ku morzu. W zależności od prognoz pogody, ruszymy prosto na Visby (ok. 200 mil) lub do Kalmaru (130). W Visby początkiem sierpnia odbywa się wielki festiwal Tydzień Średniowiecza. Nawet jeżeli w tym roku będzie okrojony, albo nawet odwołany, piękne szwedzkie miasteczko, wyróżniające się hanzeatycką architekturą i bogatą historią zawsze warte jest odwiedzenia. Opodal znajduje się między innymi zagroda opisywana w lekturze lat szkolnych Dzieci z Bulerbyn. Astrid Lindgren spędziła na Gotlandi znaczną część życia. Katedry, zamki i ruiny, do tego piękne krajobrazy gór i morza …

Termin: 31 VII – 9 VIII 2020

Miejsce: Morze Bałtyckie

Jacht: Bonawentura, kecz sztakslowy, piękny drewniany jacht przystosowany do pełnomorskiej żeglugi ( www.bonawentura.pl)

Koszt: 1490 zł + składka do kasy jachtowej (ok. 300 zł)

W rejsie mogą wziąć udział doświadczeni żeglarze „ciułający staż” na wyższe stopnie (ok. 150 godzin) jak i żeglarscy „neofici”, którzy nigdy niczym nie żeglowali. Rejs poprowadzi doświadczony kapitan wraz z bosmanem-opiekunem jachtu, który o Bonawenturze wie (prawie) wszystko!

Jeżeli nie przerażą Cię widok bezkresnego morza, deszcz, wiatr, trzymanie wacht w nocy, zamiast snu w ciepłym łóżku, obieranie ziemniaków w ilościach przemysłowych, a może i oddawanie hołdów Neptunowi – zapraszamy na pokład!

Info: kyma.rejsy@gmail.com   

kom. 516016323