Solidne szkolenia żeglarskie i motorowodne.
kyma.rejsy@gmail.com, + 48 516 016 323

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szkolenie radiooperatora SRC

Styczeń 17 @ 4:00 pm - 9:00 pm

Zapisz się na najbliższy kurs radiooperatora SRC !


Wszyscy żeglarze i motorowodniacy prowadzący rejsy morskie powinni legitymować się dokumentem “Świadectwo Operatora Łączności Bliskiego Zasięgu” (ang. SRC – Short Range Certificate).  O ile w wielu krajach nie istnieje system państwowych patentów żeglarskich i motorowodnych, o tyle wszędzie na wodach morskich potrzebna jest licencja radiooperatora. Tak więc przed wyruszeniem w rejs morski jako skipper należy zdobyć licencję SRC. W Polsce  Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadza kilkadziesiąt razy w roku w miastach wojewódzkich egzaminy na licencje radiooperatora w służbie morskiej. Siedzibą śląskiej delegatury są nie Katowice, ale Siemianowice Śląskie. Najbliższy egzamin na SRC odbędzie się w Siemianowicach 15 lutego 2019 o godz. 0900 (ul. Wróblewskiego 75). Warto podkreślić, że świadectwo radiooperatora SRC  UKE wydaje bezterminowo i jako dokument państwowy jest uznawane na całym świecie.

Chociaż formalnie kurs nie jest wymagany przed przystąpieniem do egzaminu na SRC, to jednak bez niego  zdać jest trudno.

We współpracy ze Śląskim WOPR od kilku lat organizujemy w Katowicach kursy radiooperatora SRC.

W czasie szkolenia uczestnicy zapoznają się z procedurami i regulaminami łączności morskiej oraz będą intensywnie ćwiczyć na oryginalnych radiostacjach VHF.

Szczegółowe informacje i zapis na kurs SRC Katowicey:

e-mail: kyma.kursy@gmail.com

kom. 509233165, 516016323

 

ZAPRASZAMY!

Szczegóły

Data:
Styczeń 17
Czas:
4:00 pm - 9:00 pm
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Slaskie WOPR
Telefon:
509233165

Miejsce

Śląskie WOPR
Cicha 10
Katowice, Polska
+ Google Map