Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

|


Kurs praktyczny na patent jachtowy sternik morski obejmuje pełne szkolenie praktyczne i teoretyczne, zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Sportu z 9 kwietnia 2013. Większość zajęć teoretycznych odbywa się on line, w postaci webinarów nagranych i udostępnianych kursantom. Pozwala to uczyć się w dogodnym czasie i dowolnym miejscu. Ponadto zaoszczędzony czas można poświęcić na bardziej intensywne ćwiczenie manewrów na żaglach i silniku. Szkolenie ma charakter intensywny, zajęcia odbywają się codziennie od godz. 0800 do ok. 1900 (z przerwami). W ramach kursu odbywają się także zajęcia z nawigacji (ćwiczenia w pracy na mapie) oraz powtórki ze wszystkich przedmiotów. Szkolenie prowadzi kapitan Bogdan Sobiło.

Termin: 22-26 VII 2020

Miejsce: Górki Zachodnie, Zatoka Gdańska

Jacht: Aspera (typ Emka 36), 11 m slup laminatowy, 2 kabiny i mesa, wyposażenie do żeglugi pełnomorskiej (radiopława EPIRB, radiostacja VHF z DSC, pirotechnika, tratwa, kamizelki pneumatyczne, koła, komplet map papierowych i ploter, wyposażenie hotelowe na 7 osób)

Koszt: 890 zł (czarter, paliwo, szkolenie, podręcznik J. Evans, Morskie żeglarstwo turystyczne, mapa ćwiczebna, ekierka, nocleg na jachcie); kasa jachtowa składka po ok. 100 zł (wyżywienie, opłaty portowe)

Za dodatkową opłatą można odbyć kurs na licencję radiooperatora SRC (Short Range Certificate), niezbędną do prowadzenia rejsów morskich na całym świecie.

Egzamin końcowy odbywa się w niedzielę późnym popołudniem. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest ukończenie 18 lat i przedstawienie opinii z rejsów morskich na 200 h.

Patent jachtowy sternik morski uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 18 metrów na wodach morskich całego świata bez żadnych ograniczeń.

E-mail: kyma.kursy@gmail.com    kom. 516016323