Grudzień 9, 2015

Rejsy morskie po Bałtyku

 

 


 Flotyllowy rejs na Bornholm w długi weekend sierpnia

12-15 sierpnia 2017

Christiansoe2

 

Przedłużony weekend  z okazji święta 15 sierpnia jest doskonałą okazją do krótkiego wypadu na rejs morski. Idealnym portem do rozpoczęcia i zakończenia krótkiego rejsu na Bornholm jest Dziwnów. Do najbliższych portów duńskich trzeba pokonać tylko 50-60 mil morskich. W przeciętnych warunkach, to  kilkanaście godzin żeglugi.

Bornholm oferuje turystom wiele atrakcji. Poza przepięknymi, górskimi krajobrazami, zwraca uwagę oryginalna architektura. Ponadto cała wyspa poprzecinana jest mnóstwem świetnie zorganizowanych ścieżek rowerowych. Dlatego podczas pobytu na Bornholmie zwiedzamy wnętrze wyspy rowerami. Ledwie dziesięć mil na północ od Bornholmu położony jest archipelag maleńkich wysepek Christiansoe, których magia wywiera wrażenie na każdym przybyszu.

Na zakończenie rejsu każdemu uczestnikowi kapitan wypisuje opinię, która dokumentuje staż potrzebny do uzyskania wyższych stopni żeglarskich.

Termin: 12-15 sierpnia 2017

Planowana trasa: Dziwnów – Hasle – Christiansoe – Dziwnów (zależy od warunków pogodowych, decyzji kapitana i preferencji załogi)

Koszt: 690 zł (obejmuje: czarter, paliwo, wyżywienie, ubezpieczenie, opłaty portowe)